|
Judge: Mrs J Weston (C) - All Groups and General Specials
Total Entry = 174
BEST IN SHOW AND INTERMEDIATE IN SHOW
TORNADOBE TERRA ROSSA
Bourne's Dobermann
RUNNER UP IN SHOW AND AUSTRALIAN BRED IN SHOW
CH KISMET JAZZ IN CHIME
Carroll's Shetland Sheepdog
BABY PUPPY IN SHOW
OOMACHUK STAND N DELIVER
Dungey and Pye's Siberian Husky
MINOR PUPPY IN SHOW
TAGETARL PAINT THE TOWN
Beckett's Australian Cattle Dog
PUPPY IN SHOW
SANTARA TRIKKI WOO
Easterbrook's Llasa Apso
JUNIOR IN SHOW
MAJOWRR LORD SEYMOUR
Chinnery's British Bulldog
INTERMEDIATE IN SHOW (as per BIS)
TORNADOBE TERRA ROSSA
Bourne's Dobermann
NORTHERN TERRITORY BRED IN SHOW
CH COROFINN BUSTOPHER JONES
Russell's Schnauzer (Miniature)
AUSTRALIAN BRED IN SHOW (as per RUBIS)
CH KISMET JAZZ IN CHIME
Carroll's Shetland Sheepdog
OPEN IN SHOW
CH TAMMAHI TOWN N COUNTRY
Chalmers' Cocker Spaniel (American)
BEST IN GROUP 1 |
RUNNER UP IN GROUP 1 |
CH AASKY EMCHA EXTRA NIFTY |
CH PEEJAYMINI BOUND F GLORY |
Lew-Fatt's Papillon |
Chardell Kennels' Chihuahua (Long Coat) |
BEST IN GROUP 2 |
RUNNER UP IN GROUP 2 |
RAMA THE REPUBLICAN |
CH MYRMIDON JACK MOONLIGHT |
Burnett's Fox Terrier (Smooth) |
Irlam's Jack Russell Terrier |
BEST IN GROUP 3 |
RUNNER UP IN GROUP 3 |
CH TAMMAHI TOWN N COUNTRY |
CH PUSHKACAIRR XTRA COPY |
Chalmers' Cocker Spaniel (American) |
Munro's German Shorthaired Pointer |
BEST IN GROUP 4 |
RUNNER UP IN GROUP 4 |
CH ABOUKIR HIGH INTEREST |
GRD CH TAMSALA SILKN DANDY |
Sherwood's Afghan Hound |
Smith's Basenji |
BEST IN GROUP 5 |
RUNNER UP IN GROUP 5 |
CH KISMET JAZZ IN CHIME |
CH TAGETARL MERCURY MAY |
Carroll's Shetland Sheepdog |
Beckett's Australian Cattle Dog |
BEST IN GROUP 6 |
RUNNER UP IN GROUP 6 |
TORNADOBE TERRA ROSSA |
GHOSTWOLF STEEL RENAGADE |
Bourne's Dobermann |
Telfer and Mullins' Siberian Husky |
BEST IN GROUP 7 |
RUNNER UP IN GROUP 7 |
MAJOWRR LORD SEYMOUR |
CH SWIFTGAIT CRUISE CONTROL |
Chinnery's British Bulldog |
Besoff, Love and Vernon's Dalmatian |
PAL JUNIOR HANDLERS QUALIFYING HEAT
Judge: Mrs J Weston (C)
JUNIORS |
SENIORS |
1 Meghann Ripper (Fox Terrier [Smooth]) | 1 Amie White (Shetland Sheepdog) |
2 Melissa Little | 2 Tegan Tennyenhuis |
3 Dannielle Munro |
|
Back to 1999 Exhibitions/Results Page