|
Judge: Ms L Edmonds (S) - All Groups and General Specials
Total Entry = 142
BEST IN SHOW AND INTERMEDIATE IN SHOW
CH MIKULOV WINTER BURN
Bannan and Trudgen's Siberian Husky
RUNNER UP IN SHOW AND OPEN IN SHOW
TAMMAHI TOWN N COUNTRY
Chalmers' Cocker Spaniel (American)
BABY PUPPY IN SHOW
ACEWEIS WITCHES HEX
Tennyenhuis' Weimaraner
MINOR PUPPY IN SHOW
PASTORALEMAN KONCHITA
Serra-Esteva's German Shepherd Dog
PUPPY IN SHOW
TCHARKULDU JOU LIN
Van Der Horst's Shar Pei
JUNIOR IN SHOW
HARTLOW JUST CAUSE
Lew-Fatt's Staffordshire Bull Terrier
INTERMEDIATE IN SHOW (as per BIS)
CH MIKULOV WINTER BURN
Bannan and Trudgen's Siberian Husky
NORTHERN TERRITORY BRED IN SHOW
CH AASKY EMCHA EXTRA NIFTY
Lew-Fatt's Papillon
AUSTRALIAN BRED IN SHOW
GRD CH TAMSALA SILKN DANDY
Smith's Basenji
OPEN IN SHOW (as per RUBIS)
TAMMAHI TOWN N COUNTRY
Chalmers' Cocker Spaniel (American)
BEST IN GROUP 1 |
RUNNER UP IN GROUP 1 |
CH AASKY EMCHA EXTRA NIFTY |
BALKANA TOTALLY BLUE |
Lew-Fatt's Papillon |
Beckett's Australian Silky Terrier |
BEST IN GROUP 2 |
RUNNER UP IN GROUP 2 |
HARTLOW JUST CAUSE |
AASKY AMTACH AERNE |
Lew-Fatt's Staffordshire Bull Terrier |
Lew-Fatt's Irish Terrier |
BEST IN GROUP 3 |
RUNNER UP IN GROUP 3 |
TAMMAHI TOWN N COUNTRY |
CH HEIDERST FIRST KLASS |
Chalmers' Cocker Spaniel (American) |
Tennyenhuis' German Shorthaired Pointer |
BEST IN GROUP 4 |
RUNNER UP IN GROUP 4 |
GRD CH TAMSALA SILKN DANDY |
AASKY DELRA CLOUD DANCER |
Smith's Basenji |
Lew-Fatt's Whippet |
BEST IN GROUP 5 |
RUNNER UP IN GROUP 5 |
REGALHUND VIVA VOGUE |
CH KISMET JAZZ IN CHIME |
Regalhund Kennels' German Shepherd Dog |
Carroll's Shetland Sheepdog |
BEST IN GROUP 6 |
RUNNER UP IN GROUP 6 |
CH MIKULOV WINTER BURN |
CH COROFINN BUSTOPHER JONES |
Bannan and Trudgen's Siberian Husky |
Russell's Schnauzer (Miniature) |
BEST IN GROUP 7 |
RUNNER UP IN GROUP 7 |
TCHARKULDU JOU LIN |
CH SHYSU JOSH BY GOSH |
Van Der Horst's Shar Pei |
Sherwood's Shih Tzu |
PAL JUNIOR HANDLERS QUALIFYING HEAT
Judge: Ms Melissa Purich
JUNIORS |
SENIORS |
1 Allanna Munro (Japanese Spitz) |
1 Melissa Compain |
2 Melissa Little | 2 Tegan Tennyenhuis |
3 Dannielle Munro | 3 Amie White |
Back to 1999 Exhibitions/Results Page